فصلنامه علمی پژوهشی توانبخشی- درباره نشریه
درباره نشریه

حذف تصاویر و رنگ‌ها
عنوان کامل مجله توانبخشی
عنوان لاتین Archives of Rehabilitation (Previously Named "Journal of Rehabilitation")
ISSN 2538-6247
E- ISSN 2538-6247
وب‌سایت http://rehabilitationj.uswr.ac.ir
ایمیل rehabilitationj@gmail.com 
حوزه موضوعی نشریه زمینه‌های علوم پیراپزشکی و توان‌بخشی،‌ ارتز و پروتز، بینایی‌سنجی،‌ شنوایی،‌ علوم آزمایشگاهی،‌ گفتاردرمانی،‌ کاردرمانی‌، فیزیوتراپی،‌ رادیولوژی و‌ فناوری اطلاعات سلامت
زبان نشریه فارسی به همراه چکیده و اطلاعات کتابشناختی انگلیسی
سال شروع انتشار تابستان ۱۳۷۹
دوره انتشار فصلنامه
نوع انتشار ادورای
صاحب امتیاز دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
مدیر مسؤل دکتر ایرج عبدالهی
سردبیر  دکتر محمدعلی محسنی بندپی
ناشر موسسه نگاه مشرق‌میانه
وضعیت انتشار فعال
شیوه داوری همترازخوانی دوسو پنهان
سیاست دسترسی و انتشار  دسترسی آزاد، Open Access 
قالب تمام متن مقالات  HTML ,PDF
مجوز انتشار و حق مولف Creative Commons license CC-BY-NC
نرم‌افزار بررسی سرقت ادبی iThenticate ,Samim Noor
هزینه داوری مقالات رایگان
اصول اخلاقی نشر اصول اخلاقی کمیته بین‌المللی اخلاق نشر و عضو کمیته بین‌المللی اخلاق نشر (COPE)
شناسه دیجیتالی مقالات DOI
 
 
درباره نشریه
مجله «توان‌بخشی» فصلنامه علمی-پژوهشی دانشگاه علوم بهزیستی و توان‌بخشی است که به‌عنوان قدیمی‌ترین نشریه فارسی در زمینه توان‌بخشی محسوب می‌شود. این نشریه به شماره استاندارد بین‌‌المللی پی‌آیندها ((ISSN: 2538-6247 و به زبان فارسی با چکیده‌های فارسی و انگلیسی منتشر می‌شود. عنوان لاتین این نشریه در بهمن 1395 تغییر کرد. این نشریه قبل از آن با شماره استاندارد بین‌المللی پیایندها) ۲۹۶۰-۱۶۰۷ISSN: ) منتشر می شد. علاوه‌ بر این، نشریه توان‌بخشی اولین مجله تخصصی در حوزه توان‌بخشی در کشور محسوب می‌شود که در تاریخ ۱۵/۹/۷۸ طی مجوز شماره ۱۲۵۵۸/۱۲۴ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجازه انتشار یافت و از تابستان ۸۲ (شماره ۱۳) از سوی کمیسیون نشریات علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رتبه علمی-پژوهشی را به‌دست آورد که این رتبه در شصت‌وپنجمین جلسه کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشور مورخ ۴/۶/۸۵ و طی نامه‌ای به شماره ۲۰۰۱۴۸ تمدید شده است.

اهداف و زمینه‌ها
این مجله در زمینه‌های علوم پیراپزشکی و توان‌بخشی،‌ بینایی‌سنجی،‌ شنوایی،‌ علوم آزمایشگاهی،‌ گفتاردرمانی،‌ کاردرمانی‌، فیزیوتراپی،‌ رادیولوژی و‌ فناوری اطلاعات سلامت پذیرای دستاوردهای علمی پژوهشگران گرامی است. محققان می‌توانند حاصل مطالعات خود را در قالب مقالات پژوهشی اصیل،‌ مروری (مرور اپیدمولوژیک،‌ مرور کوتاه و فراتحیل)‌، گزارش موردی، نامه به سردبیر، سرمقاله و یادداشت روش‌شناختی‌ برای نشریه ارسال نمایند.

شرایط پذیرش مقاله
دستاوردهای مطالعاتی‌ای که از پژوهش‌های علمی دقیق و تحقیقات میدانی پژوهشگران برآمده باشد، در این مجله قابل انتشار خواهد بود. مقالاتی که برای چاپ در این نشریه ارسال می‌شود، پس از دریافت و تایید اولیه جهت داوری ارسال و نتیجه آن به نویسندگان مقاله  اعلام می‌شود. مقالات در صورت پذیرش،‌ به‌صورت رایگان برای انتشار آماده می‌گردد.
 
نشانی مطلب در وبگاه فصلنامه علمی پژوهشی توانبخشی:
http://rehabilitationj.uswr.ac.ir/find.php?item=1.39.11.fa
برگشت به اصل مطلب